Friday, April 18, 2014

Amerikanet mesojne kuptimin e CAR ne shqip dhe fjala behet trend ne Twitter


Llogaria e UberFacts ne Twitter e cila ka mbi 6.5 milion ndjekes, publikoi para pak ditesh ne nje prej statuseve te saja kuptimin e fjales CAR (makine ne anglisht) ne gjuhen shqipe. Nje fjale e perdorur gjithmone me shaka ne bisedat e shqiptareve me miqte e tyre amerikan, papritur "u zbulua" dhe u be trend ne rrjetin shoqeror. Ja arritem dhe dites qe te shikonim CAR te behej trend. Oh le internet! 

Kohe me pare, ne nje tjeter status te tyre, UberFacts publikuan faktin se ne Shqiperi egziston nje qytet me emrin PUKE, qe ne anglisht perkthehet ne  / me vjell/vjell/ e vjelle   Hahahahhahaha! Jo fakt i vertete se eshte Pukë, po per humor mire e kane bere lol 


Rita Ora zhvesh Zac Efron ne MTV Movie Awards


Rita Ora dukej e mrekullueshme ne tapetin e kuq e veshur me nje fustan te Barbara Casasola. 

Ne pamje te pare duket si dicka e rastit, por duke qene se nga te katerta anet shtepia e filmit "Universal", po promovon me teper muskujt e Zac sesa vete filmin e tij te ri "Neighbours" ... po mendojme se ishte mese e planifikuar, plus qe lajmi vendosi dhe Riten ne cdo faqe shtypi. Gjithsesi ishte nje moment i lezetcem dhe na beri te qeshim, ndaj po e sjellim dhe ketu per juve, se bashku me disa momente te tjera nga MTV Movie Awards.  

Parkimi ne bllok- Cmendina Dublim


Videoja permna gjuhe banale. Nuk rekomandohet shikimi per te mitur. 

Bebe Rexha - I Can't Stop Drinking About You - Jump Smokers Remix

Miriam Cani xhiron videokengen e re


Miriam Cani eshte momentalisht duke xhiruar videoklipin e kenges se saj te re "Bring the Rain". Kengetarja e ka bere te ditur kete lajm nepermjet faqes se saj zyrtare ne facebook, duke postuar dhe kete foto te shkrepur gjate xhirimeve te klipit.

"Laughing" e G4SHI ne kolonen zanore te "A Haunted House 2"


Filmi humoristik "A Haunted House 2" fillon te shfaqet sot ne mbare kinemate amerikane dhe pervecse pritet qe te jete ne krye te listes se filmave me te shikuar te javes, permban dhe nje surprize per publikun shqiptar. Ne kolonen zanore te ketij filmi (Seria e pare e te cilit grumbulloi mbi $60 miilion dollare), perfshihet dhe kenga "Laughing" nga rreperi shqiptar G4SHI. Albumin mund ta gjeni ne te gjitha pikat e shitjes dhe dyqanet online. 


G4SHI - Don't Forget Me